حضور پر افتخار محمدطاها باقری در نشست صمیمانه نخبگان دارای معلولیت بهزیستی کشور

محمدطاها باقری

چهارمین روز از هفته بهزیستی اولین تلاقی واقعی فرهنگ، ورزش، آموزش، کارآفرینی و… بود. با حضور نوجوانان و جوانان نخبه از بخشهای مختلف کشور با حضور معاونین و مدیران توانبخشی. امورات سازمان بهزیستی کشور و حضور مجازی مدیران کل استان و نخبگان معلول هر استان صبح سه شنبه 27 تیرماه 1402 در ستاد بهزیستی کشور انجام شد.

محمد طاها باقری نوجوان 12 ساله نخبه که خود جزوی از جامعه نابینایان است نماینده ما بود تا صدای نابینایان و مشکلات دیرینه نابینایان را به گوش مسئولین برساند.

برخی از افتخارات و موفقیت های محمد طاها باقری

  • حافظ قرآن و نفر برتر استان تهران
  • نفر برتر مسابقه پژوهشی جابرابن حیان
  • کسب مدال های رنگارنگ کشوری در رشته ورزشی شنا
  • مسلط به ساز های نی,فلوت و گیتار

محمد طاها باقری در این جلسه از مشکلاتی از قبیل نبود سرویس های رفت و آمد از مدرسه و نا مناسب بودن فضای شهری برای تردد راحت نابینایان در جامعه به مسئولین گوشزد کرد تا بلکه رسیدگی های آنها از این مشکلات نابینایان بکاهد .

در ادامه این نشست درخواستی کاربردی اعلام کرد که خیلی از کتاب های بروز و پرمحتوا در بحث آموزشی و مهارتی برای نابینایان به خط بریل تبدیل شود تا این قشر از جامعه به ارتقائ دانش و علم خود ادامه دهند .

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل؛ فاطمه عباسی نماینده امور توانبخشی تشکل های اجتماعی در آنجا در این جلسه گفت: افراد نخبه دارای استعدادهای فطری و خدادادی هستند و در بعد دوم تلاش ها و فرصت های فردی در نظر گرفته شده برای وی او را در مسیر خود سوق می دهد. اهداف، اما افراد نخبه دارای معلولیت سلامت، بعد سومی دارند که به این صورت تعریف می‌شود: افرادی که از موهبت الهی برخوردارند، اما در محیطی ناهموار بدون بهره‌مندی از فرصت‌های مشابه دیگران راه می‌روند و با تلاش به اهداف خود می‌رسند.
وی در خصوص اهداف برگزاری این نشست گفت: اولین هدف از برگزاری این برنامه آشنایی با شما عزیزان است و هدف دوم این است که جلسات به عنوان حلقه واسط بین افرادی که دارای مرز و بوم هستند و دولت هایی مانند یک سیاست . . تولیدکنندگان و تصمیم گیرندگان..
عباسی افزود: ما از فرصت جمع آوری، تحلیل و کمی سازی نیازها، چالش ها و مسائل مربوط به افراد دارای معلولیت و در دسترس قرار دادن آنها در اختیار سیاستمداران استقبال می کنیم.
وی قول مساعد برای برگزاری چنین جلساتی داد و افزود: قول می دهیم این جلسات در آینده نیز ادامه داشته باشد و محورهای ویژه گفت و گو بر اساس درخواست شما مشخص شود. همچنین تمامی درخواست های شما در خدمات مختلف میدانی. توانبخشی در صورت امکان نظارت و اجرا خواهد شد و از بازخورد این جلسات در جلسات آتی استفاده خواهد شد.
لازم به ذکر است در این جلسه افراد دارای معلولیت با بیان مشکلات و چالش های حوزه فعالیت خود، درخواست حمایت های مادی و معنوی از سازمان های بهزیستی و ارائه راهکارها و پیشنهادات برای رفع این مشکلات می نمایند.

منبع

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

keyboard_arrow_up