برگزاری کلاس های جهت یابی برای نابینایان

folder_openفعالیت های ما
commentبدون دیدگاه

انجمن نابینایان تجلی با همکاری کانون نابینایان فرهنگ سرای بهمن کلاسی را در جهت تحرک و جهت یابی برای افراد نابینا برگزار می نماید

هدف آن تقویت روحیه خودباوری و آموزش مهارت تحرک و جهت یابی با استفاده از عصای سفید می باشد تا عزیزان روشندل بتوانند در جامعه حضور یابند و گام نخست استقلال را محکم و استوار بردارند.

جهت یابی برای کسانی که به تازگی دچار آسیب بینایی شده اند بسیار مهم و دشوار می‌باشد ،

زیرا این افراد پیش از این دارای توانایی بینایی بودند برای اینکه بتوانند معلولیت خود را پذیرفته و بر مشکلات بروز شوند راهی دراز در پیش دارند البته به یاری خدا و با کمک خانواده ها و با همکاری کادر مربیان انجمن تجلی این موضوع به خوبی انجام می‌شود و لازم است که خانواده ها در کنار فرزندان خود به این موضوع دقت کافی داشته باشند و از حضور عزیزان پیش در جامعه نترسند و به آنها اجازه و فرصت حضور بدهند این موضوع می تواند افراد روشندل را هرچه زودتر به استقلال و توانمندی برساند.

من که خود از بدو تولد نابینا بودم و با رشد سنی و ورود به مقطع راهنمایی احساس کردم که باید دیگر خودم در دل جامعه قدم بگذارم و با مشکلات طبیعی آشنا شوم از مادرم خواهش کردم که به من اجازه دهد تا بتوانم خودم به مدرسه بروم و مادرم پذیرفت .
من در راه مدرسه، تا به آموزشگاه خزائلی برسم . حس می کردم کسی در پی من می آید و احساسم درست بود مادر من بود وقتی به خانه برگشتم مادرم گفت دیگر می توانی خودت به تنهایی به مدرسه بری و این موضوع حس خوب خودباوری را در من تقویت کرد و این نقش مهم مادر من بود در زندگی من و این که فرصت داد تا من خودم دنیای خود را پیدا کنم و با مشکلات آشنا شوم از چالشها و موانع بگذرم و بتوانم به استقلال مالی و توانمندی برای اشتغال برسم.

از همه مادران و پدران گرامی می خواهم که در کنار فرزندان خود حس خودباوری را به آنها بیاموزند و از اینکه فرزندانشان در جامعه حضور یابند و با عصای سفید تردد کنند نترسند زیرا که این حرز باعث می شود تا این عزیزان از پیشرفت باز بمانند

در نظر داشته باشید که اولاً همه ما خدایی داریم که او محافظ ماست و دوم آنکه روبرویی با مشکلات از ویژگی های بارز زندگی انسان است و همچنین مواجه شدن با موانع طبیعی و چاله ها و خیابان های ناهمگون رکن جدایی ناپذیر زندگی نابینایان می باشد.

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید